O Misi pro nevidomé

Od roku 2007 Mise pro nevidomé provozuje zvukovou knihovnu se zasilatelskou službou a vydává čtyři zvukové časopisy pro nevidomé a těžce zrakově handicapované. Nahrávky knih i časopisů ve formátu MP3 se klientům zasílají ve speciálních vratných pouzdrech poštou na USB nosičích, které přehraje každý modernější audiopřehrávač nebo počítač. Služeb Mise pro nevidomé využívá více jak 800 handicapovaných z celé České republiky a několik desítek ze Slovenska.

Klientem Mise pro nevidomé se mohou stát nejen nevidomí, ale každý, kdo nedokáže přečíst běžným způsobem vytištěný text. Značnou část klientů tvoří lidé, kteří o zrak částečně nebo zcela přišli ve vyšším věku, například v důsledku cukrovky nebo šedého zákalu. Zájemci o služby Mise pro nevidomé se mohou přihlásit pomocí kontaktního formuláře. Služby jsou handicapovaným poskytovány za symbolický poplatek nebo zdarma.

Každý měsíc Mise pro nevidomé vydává čtyři čísla zvukových časopisů v rozsahu do devadesáti minut:
– Monitor: výběr zajímavostí z běžných časopisů Ukázka zde
– Lucie: magazín pro ženy Ukázka zde
– Křesťanské obzory: křesťansky orientovaný magazín Ukázka zde
– Duchovní čtení: úryvky z duchovní literatury Ukázka zde

Fond zvukové knihovny je rozšiřován dle aktuálních možností. Většina zvukových knih je z finančních důvodů načítána poloprofesionálním nebo téměř amatérským způsobem za pomoci dobrovolníků nebo speakrů ochotných pomáhat za spíše symbolickou odměnu.     Katalog zvukových knih

Knižní novinky 2022    Knižní novinky 2023

Mise pro nevidomé je církevní právnická osoba registrovaná ministerstvem kultury ČR. Je financována výhradně ze soukromých zdrojů, žádné státní dotace nikdy neobdržela ani o ně nežádala. Ve prospěch nahrávání zvukových časopisů a rozšiřování fondu zvukových knih pořádá veřejnou sbírku.


Kopírka USB flashek
Poštovní pouzdro s flashkou
Poštovní pouzdro s flashkou
s nahraným zvukovým časopisem